Ideja da Švedska promjeni stranu ceste po kojoj se vozi nije donijeta lako. Zapravo čitava stvar se pripremala jako dugo ali odluka je donesena da 03.09.1967. u 4 sata i 50 minuta uredba stupi na snagu. Šveđani su ga nazvali danom H jer je to prvo slovo riječi Hogertrafik što u prevodu znači promet po desnoj strani.
Pripreme su obuhvatale masu stvari koje je trebalo promijenti, od redizajniranja raskrsnica, promjena putokaza, prefarbavanja linija na putu, promjena semafora do izmjene pozicija autobusnih stajališta. Također je sprovedena i javna kampanja sa ciljem upoznavanja stanovništva i educiranje istog kako će se odluka implementirati. Dan H je čak dobio i svoj logo, pojavljivao se na svemu, od kartona za mlijeko do donjeg veša.
Razlog je naravno bila činjenica da su veća tada sve Švedske susjedne zemlje vozile po desnoj strani, a i građani su većinom posjedovali auta sa volanom na lijevoj strani. Takvi automobili predstavljali su opasnost u postojećem sustavu, naročito kod pretjecanja jer je pregled bio veoma loš.
Sve u svemu promjena je prošla glatko. Otprilike dvije godine nakon dana H broj saobraćajnih nesreća je opao, možda dijelom i kao rezultat povećanog opreza vozača koji se još uvijek navikavao na nova pravila.
Danas se u većini svjetskih država vozi po desnoj strani, iznimke od europskih zemalja samo su Engleska, Irska, Cipar i Malta, dok su svjetske koje i dalje voze po lijevoj strani Australija, Indija, Japan, Jamajka, Pakistan, Južna Afrika, Tajland, Kenija i Malezija.