Sana, stari jemenski grad ispunjen zgradama drugačijim od svih drugih na svijetu. Izgrađene prije 500 godina, veličanstvene zgrade prkose vremenu i pokazuju jednu jednstvenu arhitektonsku viziju.
Izgrađeni od prirodnih materijala, jemenski neboderi iznimno su otporni, održivi i savršeno prilagođeni vrućoj i suhoj arapskoj klimi. Neobične sanske kuće smještene u uskim uličicama, prikazuju nevjerojatnu sliku ljudskog življenja. Cvijetni vrtovi, neobične radnje i trgovine, improvizirani štandovi, pekari koji vade kruh iz užarene rupe, deve koje okreću mlinsko kamenje te ostali iznimni kadrovi vode nas u neko drugo vrijeme.
Same zgrade imaju sedam i više spratova, u podnožju skoro da i nema prozora, jer su se prizemlja koristila kao radni prostor. Prozori na gornjim spratovima imaju zaštitu, poput ukrasnog stakla kako bi ukućanima omogućili privatnost. Zidovi su smeđi, a krasi ih vapno, terase se nalaze na samom krovu te se koriste kao spas u vrućim ljetnim noćima. Neki jemenski neboderi mogu doseći visinu i do 30 metara, a primjera radi, prvi moderni neboderi u Chicagu bili su nešto viši od toga.
Arhitekturu jemenski nebodera i same gradove u kojima se mogu vidjeti (Zabid, Shibam i Sana) UNESCO je priznao kao svjetsku baštinu. Ove zgrade i kuće moraju se neprestano obnavljati i popravljati, a ono po čemu su tako jednistveni je činjnica da se još uvijek koriste kao i prije 300-500 godina. Neke zgrade su prenamijenjene u hotele i kafiće.
Nepečena zemlja iznimna je termalana masa, tijekom dana sunce udara u zid zgrade, a zid polako upija toplotu, kako noć pada, ta se toplina polako oslobađa pomažući zemljanim zgradama da ostanu u ugodnoj temperaturi.